• Školská atletická olympiáda

• 12.02.2024 11:39
      • O „Putovný pohár riaditeľky školy“
      • Kde sa stretnú nadšení mladí športovci s cieľom prekonať vlastné limity a dosiahnuť vrchol svojich schopností? Odpoveď znie - na školskej atletickej olympiáde, ktorá sa uskutočnila na našej škole dňa 12.10. 2023. Každoročne, táto športová udalosť spája žiakov všetkých ročníkov druhého stupňa v závode o najrýchlejšie nohy, najdlhšie skoky, hody či vrhy a najvytrvalejšiu vôľu. S radosťou štartujúcich detí a ich odhodlaním posúvať svoje fyzické hranice je táto udalosť oveľa viac ako len súťaž - je to skutočná oslava športu, ducha a spoločenstva. Tento rok však bola trochu iná, viac ekologická. Na dvore boli umiestnené koše na separovanie, podával sa čajík do vlastnej fľašky a výsledky sa zapisovali do tabletov.

Ako každý rok boli žiaci druhého stupňa rozdelení na dve kategórie – mladšie a staršie žiactvo. V kategórii mladšieho žiactva štartovali žiaci 5. – 7. ročníka, v staršom žiactve žiaci 8. – 9. ročníka. Mladší žiaci štartovali v disciplínach beh na 60 m, beh na 300 a 600 m, skok do diaľky a hod kriketkou. Starší žiaci si zasúťažili v behu na 60 m, behu na 300, 800 (dievčatá) a 1000 (chlapci) m, skoku do diaľky, hode kriketkou a vrhu guľou.

Všetky triedy druhého stupňa sa spojili do zmiešaných družstiev. Bodovanie sa riadilo podľa umiestnenia šiestich najlepších športovcov v každej disciplíne, pričom boli udelené body od 7 po 1, ktoré sa spočítali pre triedu. Víťaznými družstvami v oboch kategóriách - medzi mladšími aj staršími žiakmi - sa stali triedy, ktoré dosiahli najvyšší súhrnný počet bodov a získali tak cenný putovný pohár od riaditeľky školy a diplom.

Boli sme svedkami krásnych výkonov, kde niektorí prekonali svoje predchádzajúce rekordy, iní zase ukázali svoj talent a vytrvalosť pri súťažení. V behu na 60 m st. žiakov dominovali Nina Stejskalová - 8,64 s a Tomáš Chrupka – 7,93 s. V kategórii ml. žiakov zvíťazili Nina Devátová – 9,49 s a Patrik Dubnička – 9,12 s. Beh na 300 m odbehla najrýchlejšie dvojica Lea Fogelová – 49,40 s a Tomáš Chrupka – 44,05 s. Nelka Poláková odbehla beh na 600 m za 1:58,52 min, čím sa stala najrýchlejšou spomedzi mladších žiačok. Najrýchlejší z chlapcov bol Patrik Dubnička s časom 1:57,73 min. Beh na 800 m vyhrala suverénne Nina Stejskalová – 2:51,10 min. V behu na 1000 m dobehol do cieľa prvý Kevin Hajdu s časom 3:08,45 min. Ďalšou disciplínou bol hod kriketkou, kde sme videli krásne hody v podaní Patrika Žiga – 53,7 m a Bianky Nagyovej -  48,5 m. Guľou najďalej vrhla Nina Stejskalová – 7,2 m a Martin Majerník – 9,8 m. Poslednou disciplínou, v ktorej sa súťažilo bol skok do diaľky. Tu sme videli najlepšie výkony od Rebeky Kotúčkovej – 450 cm a Simona Bosého – 495 cm. Všetkým srdečne gratulujeme k sympatickým výkonom.