• Rôzne

•

Ako zástupca poslancov MsZ som spolu s mojimi štyrmi kolegami z radov poslancov členom školskej rady ZŠ J. Fándlyho v Seredi, ktorej predsedkyňou je B. Vydarená. Všetci členovia rady sme sa jednohlasne zhodli, že podporíme zámer rekonštrukcie bežeckého oválu na spomenutej škole. Bolo to slobodné rozhodnutie každého člena. Je na mieste dodať, že riaditeľ školy PaedDr. Čomaj už od roku 2008 predkladá vedeniu mesta návrh na rekonštrukciu športového areálu školy. V ostatnom čase prebiehalo bodovanie investičných zámerov jednotlivými poslancami mesta Sereď. Podľa počtu pridelených bodov sa následne budú, resp. nebudú realizovať investičné projekty. Oslovil som teda v predstihu všetkých poslancov, aby tento zámer, ktorý Dr. Čomaj navrhol medzi investičné projekty podporili, nakoľko v meste je značné množstvo ľudí, ktorí by nový bežecký ovál využívalo a najmä však 500 detí navštevujúcich ZŠ. Je to predsa pre deti a pre ich bezpečnosť, nakoľko súčasný stav športoviska je kritický a dá sa povedať, nebezpečný. Dnes ráno som si ako poslanec MsZ vyžiadal podklady o pridelení bodov jednotlivým investičným akciám. Aj napriek tomu, že sme sa ako rada školy zhodli na plnej podpore rekonštrukcie tohto športoviska, body sme tejto investičnej akcii z poslancov sediacich v rade pridelili len ja a p. Vydarená. Pán riaditeľ navrhol celkovo 3 investičné akcie. Z 5 poslancov sediacich v rade školy týmto investičným akciám pridelili body len 2. Dokonca ani pán kolega poslanec, ktorý je tiež členom rady a ktorého ruka pri odsúhlasovaní podpory rady školy tejto akcii vystrelila ako prvá a tvrdil, že tento zámer podporuje všetkými desiatimi, nedal ani jednej z akcií ani bod. Bod nepridelil dokonca ani poslanec, ktorý na jednom zo zastupiteľstiev, kde sa schvaľovala dotácia na rekonštrukciu futbalového štadiónu a kde som poukázal na zlý stav športovísk na ZŠ v Seredi, verejne vystúpil a tvrdil, že keď bude táto investícia navrhnutá, plne ju podporí. Podľa môjho presvedčenia a zmýšľania, by mal každý člen rady školy, ktorú zastupuje, bojovať v prvom rade za jej potreby. ZŠ J. Fándlyho je dlhodobo najlepšou školou v okrese a patrí do prvej 10 najlepších škôl v kraji. Nezaslúžia si jej žiaci, nakoľko dosahujú skvelé výsledky aj adekvátne športovisko? Nezaslúžia si deti v meste Sereď jednu peknú, kvalitnú a bezpečnú bežeckú dráhu? V celom meste nie je taká ani jedna. Stáva sa u nás už tradíciou skvelá akcia, ktorú organizuje OZ Pomocníček, Beh nádeje. Tam sme mali možnosť vidieť, koľko nadšencov behu v meste a okolí máme. Športovisko by neslúžilo len žiakom, ale širokej verejnosti, ktorá rada športuje a preferuje zdravý životný štýl. Nový bežecký ovál by bol prístupný každému, ako je aj tento starý.

Na základe vyššie uvedených skutočností nemôžem byť aj naďalej členom rady školy, ktorej časť členov nepodporí projekt, ktorí si sami jednohlasne odsúhlasili, resp. nepodporili žiaden z projektov školy. V dôsledku toho sa dnes, verejne, vzdávam členstva v rade školy ZŠ J. Fándlyho v Seredi, nakoľko nevidím zmysel tejto inštitúcie, ktorá prijíma závery a rozhodnutia, ktoré jej členovia napokon nerešpektujú.

V Seredi dňa 20.10.2015

PhDr. Michal Hanus