20. októbra 2015 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaže sa zúčastnilo 20 žiakov, ktorí mali chuť a odvahu porovnať si vedomosti, svoju tvorivosť a rečnícke schopnosti. Sedem súťažiacich bolo z ôsmeho ročníka a trinásť z deviateho ročníka. Všetci súťažili v kategórii C.
Súťaž pozostávala opäť z troch častí. Prvá časť obsahovala prácu s textom. V druhej časti mali súťažiaci daný text pretransformovať na správu o výlete do Viedne. V tretej časti si pripravili a potom predniesli rozprávanie, ktorého pointou bolo príslovie „Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva“.
Súťaž bola náročná a tento školský rok bolo 11 úspešných riešiteľov.
Ktorí žiaci boli najúspešnejší v ôsmom ročníku školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry?
Na 3. mieste sa umiestnila Natália Bartakovicsová z 9. B triedy.
Na 2. mieste sa umiestnila Lenka Mečochová z 9. B triedy.
Víťazkou školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa stala žiačka 9. B triedy Dominika Chlebíková.
Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazkám blahoželáme!
Dominike Chlebíkovej zároveň želáme úspešnú reprezentáciu našej školy v obvodnom kole súťaže, ktoré sa uskutoční 10. decembra 2015.
Mgr. Jana Válkyová
