Dňa 17.9.2016 sa uskutočnilo I. kvalifikačné kolo branného viacboja zmiešaných družstiev v Budmericiach. Základnú školu Juraja Fándlyho reprezentovali družstvá: ZŠ J. Fándlyho "A" v zložení: Filip Pekarík, Oliver Bobek a Dominik Pauer, ktorí obsadili 4. miesto a družstvo ZŠ J.Fándlyho "B" v zložení: Martin Kulišiak, David Javor a Tibor Kiss, ktorí obsadili 2. miesto. Kvalifikačného kola sa zúčastnilo 9 družstiev z ktorých prvé 4 postupovali na Majstrovstvá Slovenska, takže obidve naše družstvá postúpili.
Majstrovstvá Slovenska v brannom viacboji zmiešaných družstiev sa konali v dňoch 23.-24.9.2016 v Príbelciach za účasti 14 družstiev, ktoré prešli sitom 1. kvalifikačných kôl. Naše družstvá i keď v trochu pozmenenom zložení sa ani tu nestratili. Družstvo ZŠ J. Fándlyho Sereď "A" v zložení: Dominik Pauer, Lukáš Mlynár a Filip Pekarík obsadilo krásne tretie miesto a Dominik Pauer sa v súťaži jednotlivcov stal majstrom Slovenska. Družstvo ZŠ J. Fándlyho "B" v zložení: Nikol Horváthová, Viktória Matušicová a Martin Kulišiak obsadilo celkovo 9. miesto. Družstvá pripravovala p.uč. Čomajová.
Srdečná gratulácia patrí všetkým našim pretekárom za vzornú reprezentáciu nielen školy, ale aj mesta Sereď.
Fotogaléria M SR v brannom viaboji zmiešaných družstiev
