Dňa 12.06.2026 žiaci šiesteho ročníka navštívili Mestský úrad v Seredi, aby tak v rámci občianskej náuky mohli nahliadnuť do zákulisia fungovania mesta a spoznať prácu ľudí, ktorí sa podieľajú na riadení nášho mesta.
Na úvod návštevy sa v zasadacej miestnosti prihovoril žiakom primátor mesta - Ondrej Kurbel, aby ich napriek svojej náhlej neprítomnosti, aspoň prostredníctvom video-hovoru, pozdravil a v krátkosti informoval o tom, ako vyzerá bežný deň primátora a aké služby úrad poskytuje verejnosti.
Zaujímavou súčasťou programu bola prehliadka priestorov úradu a stretnutie s niektorými zamestnancami, ktorí ochotne odpovedali na množstvo otázok o tom, ako prebieha rozhodovanie o dôležitých otázkach týkajúcich sa života obyvateľov mesta. Na záver bol v sobášnej miestnosti pre žiakov pripravený súťažný kvíz, z ktorého si okrem nových vedomostí odniesli aj drobné výherné a spomienkové predmety.
Návšteva bola pre našich šiestakov cennou skúsenosťou, ktorá dokázala prepojiť teoretické poznatky z občianskej náuky s reálnym životom. Veľké poďakovanie patrí pánovi Marekovi Čulagovi, z Odboru školstva, ktorý návštevu zorganizoval a pripravil pre žiakov pútavý a zábavný program.
Michaela Porubanová
