Novinky

        • MDD v ŠKD
          • MDD v ŠKD

            Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí k nám po roku opäť zavítali členovia dobrovoľného hasičského zboru z Paty. Deti si zasúťažili pri požiarnickej štafete, rozmotávaní a namotávaní požiarnej hadice, vyskúšali si pumpovanie a striekanie na pripravené fľaše. Najlepší čas mali deti z piateho oddelenia. Ako odmena ich čakala jazda v hasičskom aute po areáli školského dvora. Najväčším zážitkom však bolo šantenie a kúpanie sa v hasičskej pene, príjemné schladenie v horúcom počasí. Oblaky peny padali na deti, postupne sa z peny tvorila súvislá biela prikrývka, ktorá vábila svojou hebkosťou. Týmto sa chceme poďakovať pánom hasičom Milošovi a Miroslavovi Práznovským a Martinovi Melišíkovi, že pre naše deti pripravili takúto skvelú zábavu.

            Mgr. Hajnalka Lanczová

            Fotogaléria MDD v ŠKD

        • Deň otvorených dverí v DD a DSS v Seredi
          • Deň otvorených dverí v DD a DSS v Seredi

            V  nádherný slnečný deň sme s deťmi 4. a 7. oddelenia ŠKD vybrali na návštevu do Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb v Seredi. Milý personál nás pekne privítal a ukázal nám prostredie v ktorom naši seniori žijú.

            Klienti Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb nám predviedli svoju zručnosť a fantáziu. Ergoterapeuti im pomáhajú vypĺňať voľný čas vyrábaním rôznych predmetov alebo obrazov. Vďaka tejto činnosti si klienti precvičujú jemnú motoriku, trpezlivosť,  ale aj bystria svoju pamäť. A samozrejme takéto činnosti blahodarne pôsobia na psychiku. V zariadení pracuje šesť takýchto skupín. V každej vyrábali a tvorili niečo iné. Rozdelili sme sa do dvoch skupín, deti si vyskúšali pliesť košíky, vyrobili krásne obrázky voskovou technikou, ktorá sa volá enkaustika. Zaujímavé boli aj obrazy vyrábané vpichovaním kúskov látky do polystyrénu. Činnosti boli zamerané aj na prácu s papierom, deti zhotovili rôzne zvieratká - lastovičky, veveričky, korytnačky. Páčila sa nám aj výroba sviečok, ktoré sme si zobrali na pamiatku. Za ich šikovnosť a obetavosť sme sa dôchodcom odvďačili a darovali sme im  orgiami srdiečka, ktoré pre nich pripravili naše deti. S úsmevom na tvári a nadobudnutými novými zručnosťami sme sa rozlúčili a vrátili  sa do školy.

             

            Bc. Alena Rajnincová,  Mgr. Hajnalka Lanczová

            Fotogaléria Deň otvorených dverí v DD a DSS v Seredi

        • Atletika pre všetkých
          • Atletika pre všetkých

            V pondelok 12.6. 2017 sa naši tretiaci a štvrtáci tiež popasovali s Atletikou - kráľovnou športu. Keďže sú to už trošku starší žiaci, tak sme im niektoré disciplíny „okorenili“. Buď mali dlhší vytrvalostný beh  a prenášali viacej loptičiek alebo si pri člnkovom behu vyskúšali aj vedenie loptičky   florbalovou   hokejkou. Na  prekážkovej dráhe „formula“ ich čakalo viacej prekážok na preskok a kto si trúfol  spravil aj  kotúľ vpred na žinenke.

            Deti zdolali všetky disciplíny vynikajúco! Odmenení zlatou medailou  boli všetci, pretože víťazom sa stal každý, kto sa zapojil do súťaženia.

            Cieľom tejto akcie bolo povzbudiť a možno aj naštartovať niektoré deti k väčšiemu pohybu a športovej aktivite a ukázať im, že zabaviť sa nemusia len pri počítači.

            Na druhej strane sú deti, ktoré aj chcú súťažiť, ale nedosahujú až také výkony, aby mohli byť vybraní medzi tých najlepších a zažiť atmosféru pretekov.

            Sledovať a vidieť ich, ako sa tešia, že sa im podarilo zdolať tie isté prekážky ako tým najlepším zo svojich tried, bolo obrovskou odmenou za všetko vynaložené úsilie.

            Verím, že aspoň niektorým z nich toto súťaženie dodalo viacej sebavedomia ohľadne svojich športových zručností, že naozaj dokážu zvládnuť všetko, keď chcú a snažia sa. Robili to nielen za odmenu, ale hlavne pre seba a svoje zdravie.

            Ďakujeme ešte raz Rade rodičov a našim šikovným dievčatám z 5.C triedy, ktoré  zvládli  venovať  sa 250  deťom.

            Naše deti by si naozaj zaslúžili rekonštrukciu športového areálu školy, ich výkony by boli ešte lepšie, určite by bola aj väčšia chuť do športovania a učitelia by nemuseli mať pri športovaní obavy zo zranení, ktorých príčinou by bol terén.

            Mgr. Andrea Gombáriková

            Fotogaléria Atletika pre všetkých

        • M SR v brannom viacboji
          • M SR v brannom viacboji

            V sobotu 10.6.2017 sa naše dve trojčlenné družstvá v zložení A.družstvo - Horváthová, Hilkovič, Kiss a B.družstvo -  Zupkó, Javor, Sárkányová zúčastnili Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v brannom viacboji, ktoré sa konali v Budmericiach. Okrem našich družstiev sa turnaja zúčastnilo ešte 10 družstiev zo Slovenska a 3 družstvá z Čiech.   Naše družstvá sa umiestnili na 8. a 12.mieste. Žiakom ďakujeme za bojovnosť a vzorné reprezentovanie školy a p. uč. Čomajovej za prípravu žiakov.

            Súťažilo sa v streľbe zo vzduchovej pušky, hode granátom na cieľ, topografii a v testoch zo zdravotníckej a dopravnej výchovy. Tieto súťažné disciplíny sa plnili na 1km dlhej trati. 

            Výsledky:

            1.miesto:ZŠ Hrochoť A                     228,30, bodov

            2.miesto: ZŠ Gaboltov                      226,80

            3.miesto:ZŠ Parchovany B              210,60    

            4.miesto: ZŠ Bardejov                     209,60   

            5.miesto: ZŠ Ľupča A                      205,70    

            6.miesto. ZŠ Hrochoť   B                203,30

            7.miesto: ZŠ Kunovice  A                202,40

            8.miesto: ZŠ Sereď A                    197,50

            9.miesto : ZŠ Uľany nad Žitavou     191,40

            10. miesto : Parchovany A               188,60

            11.miesto : Budmerice A                  185,30

            12.miesto : ZŠ Sereď B                   182,40

            13.miesto : Ľupča B                          182,10

            14.miesto : Kunovice C                     157,70

            15.miesto : Kunovice B                     149,50

             

            Mgr. Mário Chudík

            Fotogaléria M SR v brannom viacboji

        • VII. ročník Kinderiády
          • VII. ročník Kinderiády

            Tak ako každý rok v tomto čase, prebieha na našej škole ZŠ Juraja Fándlyho školská atletická kinderiáda, ktorá je určená pre žiakov I.stupňa. Tento rok to bol už v poradí siedmy ročník, čo sme atletickú súťaž  zorganizovali. Na našej škole je veľa veci, ktorými sa môžeme pochváliť, no školské ihrisko k ním nepatrí. Bohužiaľ je ihrisko v kritickom stave a je zázrak že sa súťažiaci na ňom ešte vážnejšie nezranili. Na druhej strane sa žiaci a žiačky s touto prekážkou popasovali veľmi dobre a preto môžeme VII. ročník Kinderiády považovať za úspešný. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórii : 1. – 2. ročník súťažil medzi sebou a 3. – 4.ročník medzi sebou.  Súťažilo sa v týchto disciplínach – beh na 60m, vytrvalostný beh na 250m a štafeta 4x60m.  Prváci a druháci mali ešte skok z miesta a hod plnou loptou.Tretiaci a štvrtáci si zmerali sily v hode kriketovou loptičkou a v skoku do diaľky.

            Každú triedu reprezentovali žiaci a žiačky, ktorí mohli nastúpiť maximálne v dvoch disciplínach + štafeta. Tí mohli získať maximálne 7 bodov za prvé miesto, za druhé miesto 5 bodov, za tretie miesto 4 body, za štvrté miesto 3 body, za piate miesto 2 body a za šieste miesto 1 bod. Body sazapisovali predbežne do pripravenej tabuľky, čo umožňovalo žiakom ale aj učiteľkám svojich tried, zistiť kto je na prvom mieste a kto musí ešte zabrať. 

            Ako sme už spomínali, trať nebola v najlepšom stave, no súťažiaci podali dobré výkony za ktoré sa nemusia hanbiť.  Bola vidieť snaha, bojovnosť a hlavne chuť dosiahnuť čo najlepší výkon, čo je najdôležitejšie.

            V kategórii 1.-2.ročník sa najlepšie pripravili  žiaci:

            1.miesto – 2.B( 89b)

            2.miesto – 2.A(54b)

            3.miesto –1.B ( 25b )

             

            V kategórii 3.-4. ročník boli najlepšie pripravení žiaci:

            1.miesto – 3.A ( 42b)

            2.miesto – 4.A( 40b )

            3.miesto – 4.C ( 36b )

             

            Na záver by sme radi poďakovali učiteľkám a učiteľovi, ktorí svojich žiakov pripravovali počas celého roka na súťaž. Taktiež p. učiteľovi Ujalckému, ktorý sa ako vždy postaral o ozvučenie, organizátorom súťaže p.uč.Čomajovej, p.uč. Hoštákovi, p.uč. Chudíkovi a taktiež žiakom z druhého stupňa za pomoc pri disciplínach.

            Mgr. Mário Chudík

            Fotogaléria VII. ročník Kinderiády

        • A je to ...
          • A je to ...

            Prostredie školy má na vzdelávací proces oveľa väčší vplyv než si bežne uvedomujeme. Všetci by sa mali v škole cítiť príjemne, pretože tak ako zamestnanci, tak aj žiaci tu prežijú väčšinu svojho dňa. Aj preto sa snažíme vytvoriť najmä pre žiakov čo najlepšie prostredie, aby mali možnosť aj počas prestávok trochu zrelaxovať, odpočinúť si. Relaxačných priestorov v škole sme chceli vytvoriť viac a to na každom poschodí v bloku A (II. stupeň) aj v bloku C (II. stupeň). Bol som presvedčený, že deti si budú vážiť, že majú možnosti o ktorých žiaci väčšiny škôl môžu len snívať. Keď mi dnes pani upratovačky ukázali čo dokázal niekto, resp. niektorí urobiť s novou sedačkou pre žiakov na prízemí (zlomená kovová konštrukcia), tak toto presvedčenie začínam strácať. Nemrzí ma to ani tak pre materiálnu škodu, ale skôr preto, že som sa sklamal vo svojej viere. Napriek tomu som i ďalej presvedčený, že absolútna väčšina z vás milí žiaci, si je vedomá, že to robíme pre vás, vážite si to a nemáte v úmysle niečo poškodiť. Bolo by fajn, keby teraz ten žiak, resp. tí žiaci, ktorí sedačku poškodili (myslím, že nie úmyselne) prišli a povedali ako sa to stalo, aby sme mali ponaučenie do budúcnosti. Aj na základe toho zvážime či budeme v tvorbe takýchto relaxačných priestorov pokračovať.

            NÁJDE SA NIEKTO KTO NÁM POMOŽE SEDAČKU OPRAVIŤ, ABY MOHLA ZASE SLÚŽIŤ PRE VŠETKÝCH ???

            J.Čomaj, riaditeľ školy

        • Relaxačný kútik s čitárňou a Kindlotékou
          • Relaxačný kútik s čitárňou a Kindlotékou

               Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo školský rok 2016/2017 za Rok čitateľskej gramotnosti. Čítanie a čitateľská gramotnosť tvoria nevyhnutný predpoklad na rozvíjanie kľúčových kompetencií. Vzťah detí a mládeže k čítaniu je u nás už kritický.

            Naša škola, tak ako aj iné školy na začiatku školského roku vypracovala plán aktivít na podporu čitateľskej gramotnosti. Jedným z bodov bolo aj zriadenie "čitateľského kútika". Najvhodnejším priestorom sa nakoniec ukázal byť nevyužitý priestor chodby pri čitárni (na tento priestor nás upozornila aj Záverečná správa z auditu zameraného na kultúru a klímu školy p. Vladimíra Burjana). Postupne sme začali tento priestor zariaďovať z financií rozpočtu školy. Ďalšie financie vo výške 2.000,- € sa nám podarilo získať zásluhou p.uč. Hanusovej, ktorá spracovala projekt s názvom: "Vždy zelená" do grantového programu Nadácie Volkswagen Slovakia, ktorý bol zameraný na podporu vzdelávacích aktivít v oblasti životného prostredia a ekológie. V čase keď sme zariaďovali tento priestor boli sme oslovení našim zriaďovateľom mestom Sereď a spoločnosťou Amazon s projektom Kindlotéka. Bola to čerešnička na torte k dotvoreniu tohto priestoru. Spoločnosť Amazon týmto spôsobom podporuje rozvoj regiónu, kde žijú jeho zamestnanci s rodinami. Cieľom Kindlotéky je zvýšiť záujem o čítanie kníh a vzbudiť väčší záujem o literatúru medzi žiakmi. Dostali sme k dispozícii 10 elektronických čítačiek Kindle, 500 e-kníh, 100 tradičných kníh podľa nášho výberu a čitateľský kútik do ktorého sa odkladajú a dobíjajú elektronické čítačky. Tento projekt spoločnosť v súčasnosti realizuje v Poľsku, Česku a Slovensku. Program v roku 2016 získal ocenenie za najlepšiu sociálnu podporu v regiónoch.

            Dňa 6. júna za účasti pána primátora Martina Tomčányiho, viceprimátora Ľubomíra Veselického, vedúcej oddelenia školstva Silvie Kováčovej a zástupcu spoločnosti Amazon pána Krzystofa Rapacza nám bola Kindlotéka slávnostne odovzdaná.

            Naši žiaci takto majú k dispozícii počas celého dňa relaxačný kútik s čitárňou klasických i elektronických kníh. Tento priestor je využívaný nielen počas vyučovacích hodín ale aj počas prestávok a v poobedňajších hodinách pre deti z ŠKD. Je voľne prístupný pre každého kto si chce odpočinúť s klasickou či elektronickou knihou v ruke. Podobných priestorov chceme v škole vytvoriť viac.

            Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o vytvorenie tohto krásneho a účelného priestoru.

            Jaroslav Čomaj, riaditeľ školy

            Fotogaléria Relaxačný kútik s čitárňou a Kindlotékou

        • Nadpis

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Základná škola Juraja Fándlyho
      • 031 789 2581, 0911 925656 - sekretariát
        031 789 2110, 0903 139459 - riaditeľka
        0903 279834 - zástupkyňa 1. stupeň
        0904 556749 - zástupkyňa 2. stupeň
        031 789 2484, 0911 908766 - školská jedáleň
        031 789 2581, 0911 925659 - ekonóm
        031 789 2581, 0911 610122 – PaM
        0910 393 231- plaváreň
        0902 611 915 - vrátnica
      • Fándlyho 763/7A, 926 01 Sereď
        Slovakia
      • 37839918
      • 2021669089
      • sekretariat@zsjfsered.sk
        zastupca1@zsjfsered.sk
        zastupca2@zsjfsered.sk
        jedalen@zsjfsered.sk
        ekonom@zsjfsered.sk
        pam@zsjfsered.sk
        specialny.pedagog@zsjfsered.sk
        specialny.pedagog1@zsjfsered.sk
        skolpsych@zsjfsered.sk
        socialnypedagog@zsjfsered.sk
        karierovy.poradca@zsjfsered.sk
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje