• Detský atletický míting a Kinderiáda 2024

Pre našich žiakov to boli dva dni plné športových aktivít, ktoré zvládli vynikajúco. Najskôr si v stredu zasúťažili s deťmi z Komenskej, Cirkevnej, Sládkovičova a Galanty v 7 atletických disciplínach. Tu nám naši najmladší atléti dokázali, že skákanie, behanie a hádzanie milujú a že detská atletika takouto hravou formou je pre nich atraktívna, podporuje v nich spoluprácu v tíme a všestranne rozvíja ich pohybové schopnosti a zručnosti. Za našu školu nastúpili 2 družstvá so 6 členmi a to : Nikol Gemeriová, Tatiana Sojková, Natália Očenášová, Samuel Grman, Sebastián Greguška, Jakub Blaho, Karolína Kecskésová, Nina Ivančíková, Saskia Práznovská, Dominik Beňo, Samuel Pollák, Matej Svátek. Ďakujeme za krásne výkony, reprezentáciu a umiestnenia, boli ste super a verím, že ste si to užili. Poďakovanie patrí aj p. Fačkovcovej a Kováčovej za prijatie pozvania na slávnostné otvorenie a zabezpečenie medailí do súťaže.

Na druhý deň nás čakala Kinderiáda- atletická súťaž pre žiakov 1. stupňa, ktorú organizujeme ku Dňu detí. Počasie nám prialo, atmosféra pretekov bola výborná a kto chcel športoval, povzbudzoval, tancoval  alebo oddychoval.  Súťažilo sa na atletickej dráhe , ale aj vedľa nej. Toto štvrtkové dopoludnie plné zábavy, hier a dobrej nálady si užilo vyše 300 detí z 1. stupňa spolu s ich pani učiteľkami, ktoré aj tento rok vytvorili silné súťažné družstvo. Odmenou pre deti boli nielen medaile, víťazné poháre,  oblátky, džúsy a drobná hračka vďaka Sedite Sereď, Rade rodičov a našej škole, ale aj dobrý pocit, že sme si mohli schuti zašportovať. Celkové výsledky z oboch podujatí už boli zverejnené na našej stránke vďaka p. Tóthovej zo Seredských noviniek. Na záver by som chcela poďakovať všetkým, ktorí zabezpečili kvalitný a výborne zvládnutý priebeh oboch dní, bolo vás cca 60. Od našich pánov školníkov, ktorí sa nielen  postarali o okolie dráhy, ale ešte ju aj vyčistili, pani Ivetke, ktorá nám ochotne pootvárala čo sme chceli, našim tanečniciam, ktoré natrénovali parádny tanec, pani kuchárkam, Jurkovi, Inke, Gaie, Zuzke, Miške a  pomocníkom z 2. stupňa bez ktorých,  by sa to nedalo zvládnuť až po pani riaditeľku, ktorá sa postarala o slávnostné otvorenia a príhovory. A samozrejme všetkým deťom, pani  učiteľkám, pani asistentkám za výborné výkony a bezproblémové športové dopoludnie.  Ešte raz ĎAKUJEM  bolo to super!

Gombáriková

• Tretiaci na besede

Naši tretiaci mali možnosť bližšie spoznať prácu spisovateľov. Prišla sa im predstaviť pani spisovateľka Kristína Mišovičová, ktorá im pútavo porozprávala o svojej záľube a zároveň práci.

Priniesla so sebou aj zaujímavé knižné novinky. Deťom priblížila vždy aktuálnu tému separácie, odpadu a zberných dvorov. Zaujala ich psíkom Tulajom, ktorý bol hrdinom jednej z kníh a žil na skládke odpadu. Deti boli nenápadne vtiahnuté do deja a aktivitami ako správne triedenie, skladanie obrázkov, kladenie otázok sa aktívne zapájali počas celej besedy. Ďakujeme :)

M. Borkovičová

• 031 789 2581, 0911 925656 - sekretariát