Pred samotnou prednáškou sme využili voľný čas a prešli sa popri Prezidentskom paláci, Námestí slobody a Slovenskom rozhlase. Prednáška bola zameraná na históriu vzniku Európskej únie a samotného eura. Žiaci veľmi pohotovo reagovali a preukázali kvalitné vedomosti z oblasti financií a dejepisu.

Následne si žiaci mohli vyskúšať rôzne aktivity týkajúce sa zisťovania pravosti bankoviek, procesu ich tvorby a taktiež si mohli vyraziť vlastnú mincu s logom NBS. Na záver sme mali možnosť vyviesť sa do horných poschodí, kde sme mali pekný výhľad na Bratislavu.

Žiaci 8.B, 8.C a učitelia matematiky Kabrhelová a Oravec.

• OLYMPIÁDA NEMUSÍ BYŤ VŽDY LEN O ŠPORTE

Nie len tá naša technická, ale každá olympiáda má zbližovať, viesť k priateľskému súťaženiu a nakoniec aj k zábave. Idey olypiád bývajú honosné. Predstava víťazstva opantá skoro každého. No možno viac ako nádeje sa v súťažiacich vzbudzujú obavy.

Uvoľniť atmosféru pri práci nám pomáhali naši maskoti techniky z kultového seriálu A je to, Pat a Mat.

Školské kolo v tomto roku bolo trošku iné. Po prvýkrát malo dve časti: teoretickú aj praktickú. Do druhého kola postúpili žiaci, ktorí v teoretickej časti získali najväčší počet bodov. Testu online sa zúčastnilo 37 žiakov a praktickej časti 11 najlepších. O tom, čo mali žiaci počas 90 minút vyrobiť rozhodli pani učiteľky techniky. V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť ako usilovne, s radosťou a veľkou chuťou do práce chlapci svoje zadania splnili. Porota bude mať veľmi ťažké rozhodovanie. Všetky výrobky by si zaslúžili najlepšie hodnotenie.

Šikovní mladí majstri a p. uč. techniky Petrášová a Uhnáková

• MO – V cezpoľnom behu žiakov a žiačok ZŠ

Včera  8. 10. 2024 sa uskutočnila prvá športová súťaž v šk. roku 2024/2025.  „Cezpoľák „  patrí medzi dlhoročné súťaže organizované MŠVVaM SR a otvára všetky športové súťaže v školskom roku. Dlhé roky sa tento beh behával okolo kaštiela v Galante, no tento rok sme sa ho podujali zorganizovať my, ZŠ J. F. Sereď.  Behalo sa po hrádzi a okolo rieky Váh u nás v Seredi.  Počasie nám prialo a bežci si to naplno užili. Do súťaže sa prihlásilo šesť škôl, no prišli bohužiaľ len štyri.  Boli to : ZŠ J. A. Komenského Sereď, Gymnázium V. Mihálika Sereď,  ZŠ SNP Galanta a ZŠ J. Fándlyho Sereď. Každá škola mohla postaviť jedno trojčlenné družstvo chlapcov a dievčat.  Dĺžka trate bola 1,5 km pre dievčatá a 3 km pre chlapcov. Lepšie sa darilo dievčatám, ktoré obsadili pekné druhé miesto za ktoré získali diplom a pohár. Chlapci skončili na štvrtom mieste.  Všetkým ďakujeme za snahu, bojovnosť a za pekné reprezentovanie našej školy.

Družstvo dievčat behalo v tomto zložení : Fogelová Lea, Bukovská Timea a Kotúčková Rebeka.

Družstvo chlapcov  behalo v tomto zložení: Bohunický Adrián, Beňo Šimon a Práznovský Jakub.

• Hýb sa v ŠKD!

Dňa 01.10.2024 sa v našej ŠKD konalo športové popoludnie rovesníkov, súťaže medzi prváčikmi. Všetko sa riadne pripravilo, detičky boli v tej správnej športovej nálade podávať svoje najlepšie výkony. Súťaže boli zamerané hlavne na spoluprácu medzi deťmi.

7. Slávnostné odovzdávanie medailí

Povzbudzovanie vládlo celou športovou akciou a nechýbalo ani vyjadrenie uznania víťazom. Športový duch, dravosť, súperenie, adrenalín, všetko bolo prítomné. Čerešničkou na športovej tortičke bola zábavná pieseň, ktorú si deti spoločne zaspievali. No a úplný záver patril slávnostnému odovzdávaniu športových medailí všetkým malým víťazom.

Vychovávateľka Kristínka, Monika  a Olinka

• Detský štafetový kros

V sobotu 5.10. sa konalo krajské kolo  Detského štafetového krosu v Trnave organizované Slovenským atletickým zväzom. Usporiadateľ kvôli nepriaznivému počasiu upravil trať a preto sa nebežalo na trávnatej ploche, ale na atletickom štadióne. Za náš klub a školu nastúpili 2 zmiešané družstvá, ktoré si zmerali sily s atletickými klubmi z Piešťan, Trnavy, Holíča, Bojničiek, Senice. Prvý tím v zložení Jakub Arpáš, Tatiana Sojková, Samuel Grman, Nikola Gemeriová- skončil na krásnom 2. mieste a postúpili na M-SR  medzi 16 družstiev z celého Slovenska. Toto finále sa bude konať 23.11. v Košiciach popri M-SR v cezpoľnom behu kde postúpia  z každého kraja dve najrýchlejšie štafetové družstvá. Druhý tím v zložení- Juraj Čochráč, Eliška Stehelová, Jakub Blaho, Natália Očenášová síce nepostúpil, ale deti podali výborné výkony a umiestnili sa na krásnom 5. mieste. Deťom patrí veľká gratulácia a pochvala za výbornú reprezentáciu školy, mesta. Ďakujem aj rodičom za ústretovosť, ochotu, podporu  a zabezpečenie odvozu. Bez vás by to nešlo!